De nachtmerrie van 't bloedwief

De legende

Lang geleden werd in Spakenburg verteld over ’t Bloedwief. Ze zou in schuren hebben gewoond, tussen de zeilen, en stond bekend als een echte nachtmerrie. Volgens de verhalen was zij een zevende dochter en bracht dat onheil met zich mee.

’s Nachts kwam ze tevoorschijn en bezocht ze mensen in hun slaap. Wie haar op bezoek kreeg, werd wakker met een zwaar gevoel op de borst, alsof er iemand op je lag. Vissers zeiden dat je haar soms kon horen wanneer de wind langs de masten floot.

Maar de Spakenburgers kenden een manier om haar weg te houden. Ze legden een stapeltje oude kranten op hun borst en benen. Dan had ’t Bloedwief het te druk met lezen en liet ze je met rust.

Zo ging het verhaal dat je zelfs in een dorp van vissers en zeilers, waar de botters klaar lagen voor een nieuwe dag op het water, toch rustig kon slapen. Zolang je maar een paar oude kranten bij de hand had.

 

Benieuwd hoe dit verhaal tot leven komt?

Overzicht van het arrangement:

  • 14:00 : Ontvangst in ‘t Schippershuys in Spakenburg met koffie of thee en heerlijke koek.

  • 14:20: Palaver met een korte uitleg over het programma, indelen van de schepen en uitleg van de wedstrijd met het bepalen van de koers.

  • 14:30: Afvaart. Het hele team aan boord!
    Gereed maken schip en bemanning.

  • 14.45: Start race.

  • 15:00: Schippersborrel aan boord met verse haring en schaal koude hapjes. Tijdens het varen wordt je team uiteraard ook goed voorzien van de nodige consumpties. (bier, wijn, fris)

  • 16.45: Einde race (meting op tijd en/of afstand).

  • 17.00 : Terugkeer in de haven van Spakenburg.

  • 17.00 : Begin combi BBQ en gebakken vis (schol en lekkerbekjes) inclusief salades, stokbrood, kruidenboter, sausjes en verse fruitsalade. Onbeperkt consumpties  (bier, wijn, fris en binnenlands gedestilleerde dranken)

  • 18.45: Behandeling van protesten, uitslag zeiltijden en wedstrijdklassering. Voor winnend schip flesje schippersbitter.

  • 19.00 : Einde arrangement.

 

Prijs:  €129,95 p.p.  (incl. BTW)
Minimum aantal: 10 personen


BBQ is inclusief: 4 soorten vlees, salades, stokbrood, kruidenboter,

sausjes en verse fruitsalade. 

Arrangement boeken

Arrangement boeken of vragen?
Vul het contact formulier hieronder in.

Wat voor elk arrangement van toepassing is:

  1. Tijdstippen naar wens aangepast kunnen worden.
  2. BBQ kan vervangen worden door warm/koud buffet
    (prijs buffet op aanvraag).
  3. BBQ kan gecombineerd met gebakken vis, vanaf 15 personen.
  4. Een uur extra varen is mogelijk, tegen een meerprijs van €15,00 p.p.
  5. Het arrangement is uit te breiden met heerlijk verse haring aan boord, tegen een meerprijs van €5,00 p.p.
  6. Het arrangement is uit te breiden met een lunch, in het Schippershuys tegen een meerprijs van €17,00 p.p.
  7. BBQ word geheel voorzien van alle benodigdheden, maar de bezige bij van de groep pakt nee (het bereiden van het vlees op eigen gelegenheid.
  8. Bezoek museum Spakenburg (duur: 1 uur) incl. rondleiding
    tegen een meerprijs van €12,50.
  9. Bezoek museum De Visafslag (duur 1 uur) voor een authentieke visveiling, tegen een meerprijs van €12,50.